Dnes je pondelok 25. septembra 2017, meniny má Vladislav a zajtra Edita.

V sobotu 20.5. 2017 sa výskumníci z Laboratória rečových a mobilných technológií v telekomunikáciách (LRMT) zúčastnili na Košickej Noci múzeí a galérií v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach, kde prezentovali výsledky v oblasti rečových a komunikačných technológií pomocou interaktívneho humanoidného robota NAO. Návštevníci múzea mali možnosť porozprávať sa s robotom vo svojom rodnom jazyku. Pre najmenších mal robot nachystaných aj zopár básničiek a tiež krátky tanec. Schopnosť robota NAO pritiahnuť široké publikum bolo skvelou príležitosťou na zviditeľnenie laboratória LRMT, katedry a tiež fakulty a na popularizáciu vedy.