Dnes je štvrtok 30. marca 2017, meniny má Vieroslava a zajtra Benjamín.

V dňoch 23.6.-25.6.2014 navštívil našu katedru Zsolt Kollár, výskumný pracovník Budapest University of Technology and Economics. Súčasťou návštevy bol aj pracovný míting výskumného tímu Senzorových systémov a komunikačných a informačných technológií, v rámci ktorého boli prezentované tri príspevky z oblasti Kognitívnych rádiových sietí.

Prvá prezentácia, vedená Zsoltom Kollarom, bola na tému monitorovania frekvenčného spektra v kognitívnych rádiových sieťach. V druhej prezentácii doktorand Ing. Ján Pastirčák predstavil ďalšie smerovanie výskumu v oblasti distribúcie frekvenčného spektra v kognitívnych rádiových sieťach, ktorý sa vykonáva na našej katedre. Obsahom tretieho príspevku bola prezentácia doteraz dosiahnutých výsledkov výskumu v oblasti obchodovania s frekvenčným spektrom v kognitívnych rádiových sieťach, ktoré boli získané v spolupráci s Katedrou financií Ekonomickej fakulty TUKE. Túto prezentáciu viedol Ing. Viliam Kováč, doktorand na Katedre financií EkF TUKE.

Obsahom zvyšnej časti pracovného mítingu bola diskusia o možnostiach výskumnej spolupráce s tímom Zsolta Kollára v oblasti modelovania kognitívnych rádiových sietí s primárnym zameraním sa na analýzu dopadov nepresností pri monitorovaní frekvenčného spektra na obchodovanie s frekvenčným spektrom v reálnom čase. Stanovili sa ciele a ďalší postup výskumu, na ktorom sa v rámci našej katedry podieľajú odborný asistent Juraj Gazda a doktorandi Ján Pastirčák a Lukáš Sendrei.