Dnes je štvrtok 30. marca 2017, meniny má Vieroslava a zajtra Benjamín.

Dňa 24.10.2013 sa v priestoroch spoločenskej sály a zasadačky Mestského úradu Rožňava konal tretí ročník Workshopu pod názvom „Správna voľba povolania – príležitosť k úspechu“. Počas jedného týždňa sa podobné workshopy konali v rôznych mestách východoslovenského regiónu (Košice, Michalovce, Spišská Nová Ves, Rožňava, Kráľovský Chlmec a Gelnica). Workshop sa konal pod záštitou Košického samosprávneho kraja a tento rok bol organizovaný vedením SOŠ, Hviezdoslavova 5, Rožňava. Stretnutia sa zúčastnil podpredseda Košického samosprávneho kraja, vedúci odboru školstva KSK, ako aj iní predstavitelia KSK, primátor mesta Rožňava a iní predstavitelia mesta, vedúca odboru školstva Magistrátu mesta Rožňava, predstavitelia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Rožňava, riaditelia a výchovní poradcovia základných a stredných škôl, zástupcovia Technickej univerzity v Košiciach, zástupcovia podnikateľskej sféry východoslovenského regiónu a samozrejme študenti základných a stredných škôl. Na programe boli prezentácie predstaviteľov KSK a mesta Rožňava, ÚPSVaR Rožňava, základných a stredných škôl, ako aj zástupcov podnikateľskej sféry. Cieľom tiež bolo viesť dialógy o odbornom vzdelávaní, jeho výsledkoch a smerovaniach. Workshopu sa aktívne zúčastnil aj absolvent SOŠ Rožňava, Hviezdoslavova 5, Ing. Peter Viszlay, PhD., ktorý v zastúpení KEMT FEI TU KE účastníkov workshopu informoval o vzdelávacích programoch a priblížil možnosti štúdia na KEMT FEI. Zároveň sa diskutovalo aj o ďalších možnostiach spolupráce katedry so strednými školami.