Dnes je štvrtok 30. marca 2017, meniny má Vieroslava a zajtra Benjamín.

V dňoch 29. Júna až 18. Júla 2014 sa naši študenti doktorandského stupňa Ing. Marek Godla, Ing. Jozef Lipták, Ing. Daniel Novák a Ing. Ján Schneider zúčastnili intenzívneho programu Martin Summer School Marine Technology Instrumentation, ktoré organizovalo centrum SARTI Technickej univerzity Katalánska v meste Vilanova i la Geltrù (Španielsko). Spolu s ostatnými účastníkmi z Poľska, Španielska, Českej republiky, Talianska, Kolumbie a Francúzka, participovali počas pracovných dní doobeda na prednáškach a následne poobede na cvičenia, po ktorých ešte pracovali na svojich zadaných projektoch v rámci medzinárodných tímov. Prednášky, cvičenia a projekty boli prevažne zamerané na technológie, používané v námorníctve (inerciálna navigácia, merania parametrov morskej vody, autonómne podmorské sondy, podvodné komunikačné systémy, …). Medzi prednášajúcimi učiteľmi boli aj naši dvaja profesori: Linus Michaeli a Ján Šaliga. Všetky projekty boli na konci programu odprezentované pred komisiou a ostatnými účastníkmi.

V rámci mimoškolských aktivít cez víkendy si organizátori pre účastníkov pripravili výlet plachetnicou k miestu kde sa nachádza podmorské observatórium OBSEA a možnosť skúsiť si jazdu kajakom.

Naši reprezentanti si priniesli z tohto programu podporovaného EÚ fondom pre celoživotné vzdelávanie nie len účastnícke diplomy, ale aj nové poznatky, skúsenosti s prácou v medzinárodnom tíme, dostatok vitamínu D a v neposlednom rade aj nové kontakty a kamarátstva spoza hraníc Slovenska.