Dnes je piatok 17. novembra 2017, meniny má Klaudia a zajtra Eugen.

Konferencia ICT Proposers Day 2014 sa uskutočnila 9. až 10. novembra v Fortezza da Basso at Firenze Fiera – Congress and Exhibition Center s 3000 registrovanými účastníkmi, 877 účastníkov Idealist face2face brokerage eventu. Na konferencii boli európskou komisiou a jej zástupcamiprezentované aktuálne výzvy v rámci rámcového programu HORIZON2020. Nechýbali široké možnosti prehlbovania kontaktov medzi európskymi výskumnými organizáciami a inovačnými firmami.

Medzi účastníkmi konferencie nechýbali Ing. Ján Papaj, PhD. ani vedecko-výskumný pracovník KEMT, Ing. Matúš Pleva, PhD., ktorý mal 10 vopred naplánovaných stretnutí (Idealist face2face brokerage event) plus aktívne prezentoval projektový zámer na networking session výzvy PHC25 „Advanced ICT systems and services for integrated care“. Boli získané osobné kontakty na Manchester Metropolitan University (Dementia patients Monitoring), University of Zagreb  (ICT-based solutions for e-Health / IoT & Visually Impaired Persons), CeADAR Dublin (Advanced data analytics and natural language processing), University of Santiago de Compostela – CITIUS (Natural Language Processing: SC 6 - Reflective societies: cultural heritage and European Identitie), FZI Forschungszentrum Informatik (Human activity detection and recognition for AAL), Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University (Business Incubator in Technology Park 3.0 MMC Brainville, multi-stream data transmission for distance learning), University of Mons – Numediart Institute for Creative Technologies (Spoken language technologies), Vilnius Gediminas Technical University, Bavarian Research Alliance, Brunel University, Smart Interaction, Mobile Intelligence, and Multimedia Technologies Lab – SIMIT Istanbul (SiMiT lab, assistive technologies for people with disabilities), ComTrade Ljubljana (Speech interface for ATM machines prototype), Incas3 Assen, Loughborough University, Anglia Ruskin University, a  iné.

Konferencia poskytla vzácne informácie, kontakty a skúsenosti, ktoré pomôžu v iniciovaní či zapojení sa do konzorcií projektov H2020.