Dnes je štvrtok 30. marca 2017, meniny má Vieroslava a zajtra Benjamín.

Informačný deň H2020 pre výzvy ICT21 a ICT22.b sa konal v konferenčnej miestnosti budovy európskej komisie (Jean Monnet) v Luxembourgu 6 februára 2014.

Medzi účastníkmi nechýbal ani vedecko-výskumný pracovník KEMT, Ing. Matúš Pleva, PhD., ktorý výstúpil s prezentáciou projektových zámerov v rámci výzvy ICT22b.

Do obedu boli členmi európskej komisie prezentované výzvy v oblasti herných technológií, rozhrania človeka a počítača pre aplikácie asistujúce postihnutým užívateľom a nakoniec boli predstavené hlavné zásady tvorby návrhu projektu.

Poobede sa konal networking – hľadanie partnerov v rámci ktorého boli prezentované návrhy projektu v rámci výzvy ICT22b, ktorá sa venuje vývoju rozhrania počítača a človeka, ktoré asistuje užívateľovi s postihnutím (prípadne dôchodcovi). Po skončení prezentácií sa konali osobné stretnutia s prezentujúcimi, v rámci ktorých bol nadviazaný kontakt na Kajaani University of Applied Sciences, ktorá pracuje na vývoji smart digitálnych okuliarov pre starších ľudí s demenciou. A takisto so zástupcom Brunel University prebehla diskusia o možnosti využitia rozpoznávania emócií v rozhraní človek stroj.

Zároveň sa po celú dobu konala posterová sekcia, kde boli zavesené informačné letáky o našej výskumnej aktivite, ktoré sa tešili tiež veľkému záujmu. V rámci posterovej sekcie som diskutoval so zástupcami malých a stredných podnikov: sciRobot (o využití emócií v rozhraní človek – robot), Nurogames (Android Iphone aplikácie) a Kouvola Innovation Ltd.