Dnes je štvrtok 8. decembra 2022, meniny má Marína a zajtra Izabela.
Announcements
Príď aj ty medzi nás
KEMT_MKT_presentation_Page_1 KEMT_SE_presentation_Page_1

Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline je organizátorom hry Global Management Challenge na Slovensku. V oblasti simulácie strategického riadenia firiem ide o najväčšiu súťaž na svete, v ktorej je zapojených viac ako 30 krajín.

Každý súťažný tím si v rámci súťaže založí vlastnú modelovú výrobnú spoločnosť. Tímy súťažia na virtuálnych trhoch EÚ a NAFTA s cieľom dosiahnuť najvyššie zhodnotenie investícií a najlepšie postavenie na trhu. V každom tíme participujú traja účastníci.

Hra Global Management Challenge oslávila minulý rok 40. výročie od založenia, preto jej tvorcovia prinášajú niekoľko vylepšení a zmien simulátora hry. Ponúkajú tak hráčom ešte lepšie a prepracovanejšie herné prostredie. Vďaka tejto hre môžu hráči prepojiť svoje znalosti z rôznych oblastí, vyskúšať si v bezrizikovom prostredí dopady svojich rozhodnutí, zlepšiť svoje komunikačné a tímové zručnosti. Vybrané tímy majú možnosť získať patronát jednej z partnerských spoločností súťaže. Patronát im môže poskytnúť príležitosť spoznať danú spoločnosť bližšie, komunikovať s jej manažérmi a získať cenný náhľad z/do praxe, a pod.

Tímy súťažia najprv v dvoch online kolách a následne si najlepších osem tímov zmeria svoje sily v rámci  jednodenného finále – národného kola (vplyvom súčasnej situácie takisto online formou), z ktorého vzíde víťazný tím. Ten bude následne reprezentovať Slovensko na svetovom finále.

Fakulta riadenia a informatiky a jej partneri pripravili pre najlepších osem tímov (účastníkov národného finále) zaujímavé a hodnotné ceny. Táto hra je vďaka získaným partnerským príspevkom pre študentov bezplatná.

 Všetky informácie o hre je možné nájsť na stránke www.gmcslovakia.sk  a na FB profile GMC Slovakia (@gmcslovakiaofficialsite).

Registrácia do tejto súťaže prebieha do 31.3.2021.
IS MAISe-Learning portál TUKEMailTelefónny zoznamStravovanieUniverzitná knižnicaNastaveniaMoodle
Awards
Department news