Dnes je piatok 19. augusta 2022, meniny má Lýdia a zajtra Anabela.
Oznamy
Príď aj ty medzi nás
KEMT_MKT_presentation_Page_1 KEMT_SE_presentation_Page_1

Koncom augusta (25-28.8.2014) sa prof. Juhár a Ing. Pleva zúčastnili  AAL (Ambient Assisted Living) workshopu, v rámci ktorého vystúpili s pozvanou prednáškou Speech technologies in modern HCI applications na Second Joint CBU-BCBU Summer School v Kuopio. Prednáška bola úspešná a stretla sa s veľkým ohlasom aj u hosťujúcich profesorov z Nara Institute of Science and Technology (Goshiro Yamamoto), Kyoto University Hospital (Tomohiro Kuroda) a Northern State Medical University (Andrei G. Soloviev).

Ďalej sa zúčastnili predstavenia technológie Athene Exergaming (Jona Kalermo) určeného na motiváciu pacientov k rehabilitácii s využitím rozšírenej reality a výuky herných technológií (Arto Karjalainen) a prezentovali výsledky výskumu laboratória rečových technológií v rámci HCI and speech technologies session – AAL workshopu. Prebehla diskusia o možnej výmene v rámci Erasmus+ projektu.

V stredu 27.8. sa zúčastnili na AAL and Robotic technologies session na University of Oulu, exkurzie do GameLab v Oulu (Jussi Autio) – podnikateľského inkubátora pre študentov s ročnými kurzami, ktorých výsledkom sú reálne firmy pre herný priemysel zložené z úspešných absolventov kurzu. Súčasťou bola takisto exkurzia do Metsola Kartano Senior citizen Home, ktorý sa využíva na testovanie Ambient Assistant Living (AAL) technológií vyvíjaných v laboratóriách University of Oulu (Anna Salomaa, E. Leinonen).

Na záver AAL and Robotic technologies session na University of Oulu prezentovali výsledky laboratória LRMT a prebehla úspešná diskusia o možnej spolupráci v konzorciu projektu H2020 v rámci výzvy PHC-22-2015, kde by laboratórium prispelo analýzou rečového signálu pacienta a následnou detekciu miery stresu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


IS MAISe-Learning portál TUKEMailTelefónny zoznamStravovanieUniverzitná knižnicaNastaveniaMoodle
Ocenenia
Katedrové novinky